خبرنامه

عضویت در خبرنامه

  • ads
  • ads
  • ads
نصب علايم رانندگي انگليسي براي المپيك توكيو
5 دي، 1395

پليس ژاپن در تلاش است تا علايم راهنمايي و رانندگي به زبان انگليسي نصب كند و قوانين را طوري وضع كند كه در زمان برگزاري المپيك۲۰۲۰ توكيو، مشكل ايجاد نشود.

ميزباني جام جهاني فوتسال به ايران مي‌رسد؟
1 دي، 1395

روزهاي پاياني مهلت ارسال مدارك لازم براي گرفتن ميزباني جام جهاني ۲۰۲۰ فوتسال در حال سپري شدن است و اگر همه‌چيز به خوبي پيش برود، شانس ايران براي ميزباني بالا خواهد رفت.

سه ایرانی کاندید بهترین بازیکنان فوتسال آسیا شدند
30 آبان، 1395

سه بازیکن تیم ملی فوتسال به عنوان 3 نامزد بهترین بازیکن فوتسال آسیا انتخاب شدند.

AFC از گروه داوری ایران تقدیر کرد
30 آبان، 1395

کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC در مراسم ویژه‌ای از گروه داوری فوتبال کشورمان تقدیر کرد.

ایران درصدر موفق‌ترین تیم های ملی فوتبال در سال ۲۰۱۶
29 آبان، 1395

به نسبت تعداد بازی، ایران بهترین آمار را ثبت کرده است.

علیرضا فغانی راهی رقابت های جام باشگاه های جهان نخواهد شد
26 آبان، 1395

ایران در رقابت های جام باشگاه های جهان 2016 در داوری نماینده نخواهد داشت.

کری خوانی طارمی برای بازیکنان سوریه؛ بازی برگشتی هم در کار است
26 آبان، 1395

مهدی طارمی در صفحه اینستاگرامش برای بازیکنان سوریه کری خواند.

بازی هیچ - هیچ/ فرورفتن پیروزی در گِل
25 آبان، 1395

تیم ملی ایران و سوریه در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با نتیجه تساوی کار را به پایان بردند.

مسی را بهترین بازیکن جهان می دانم
25 آبان، 1395

پیشکسوت فوتبال کشورمان معتقد است علی پروین نقش زیادی در پیشرفت وی داشته است.

پخش زنده دیدار ایران و سوریه در هاله ای از ابهام
24 آبان، 1395

پخش زنده دیدار تیم ملی ایران و سوریه در هاله ای از ابهام قرار دارد.

آینده کریم انصاری فرد همچنان مبهم!
24 آبان، 1395

تیم یونانی در حال تلاش برای حفظ انصاری فرد است.

به نوادگانم خواهم گفت‌ که با بهترین بازیکن جهان هم تیمی بودم
24 آبان، 1395

مجله ورلدساکر در گفتگویی با لوییس سوارس درباره مسائل مختلف با گلزن اروگوئه‌ای بارسلونا صحبت کرده است.

  • 12 بهمن، 1395
  • 282
افتخاری با نوشتن استعفا از جمع آبی‌ها جدا می‌شود

استقلال در انتظار مدیرعامل جدید

به گزارش داد خبر
شرایط در باشگاه استقلال چندان خوب پیش نمی‌رود؛ا ین باشگاه تهرانی که قرار بود در نیم‌فصل با اضافه‌کردن چند بازیکن جدید به ترکیب تیمش، قوای ازدست‌رفته‌اش را بازیابد، به‌ناگاه با دستور منع خرید بازیکن از سوی فیفا روبه‌رو شد تا از عمق فاجعه رونمایی شود. ماجرا خیلی ساده است: فیفا در چند نوبت از باشگاه استقلال خواسته مطالبات عادل شیحی بازیکن مراکشی – آلمانی‌اش پرداخت کند که هر بار این نامه‌ها با بی‌توجهی مسئولان باشگاه، بدون پاسخ مانده و در نهایت «ظاهرا» با تأخیر قابل ملاحظه‌ای مطالبات این بازیکن پرداخت شده است. بی‌توجهی به تذکرات فیفا، در نهایت برای این باشگاه محرومیت از نقل و انتقالات را در پی داشته و در یکی از مهم‌ترین مقاطعی که استقلال می‌توانست با خرید بازیکنان تازه، روحیه مضاعفی به هوادارانش بدهد، از انجام آن محروم شده است. 
استعفای خودجوشی در کار نیست
در کشورهای پیشرفته و حتی تا حدودی پیشرفته اگر در بحث مدیریت باشگاهی بااین‌همه هوادار، چنین قصوری صورت بگیرد بدون حرف‌وحدیث، مدیر باشگاه و سایر اعضای ذی‌ربط با نوشتن استعفا ضمن پذیرش اشتباهی که داشته‌اند، به نوعی از هواداران هم عذرخواهی می‌کنند. از آنجا که این رسم پسندیده هرگز در ایران و البته در سطح مدیران ایرانی مرسوم نیست، اصولا از دو راه برای حل چنین مشکلی استفاده می‌شود: اخراج و استعفای زوری. حالا درباره رضا افتخاری، مدیرعامل باشگاه استقلال هم ظاهرا باید یکی از دو راه باقی مانده در دستور کار قرار بگیرد؛ چون با گذشت نزدیک به یک هفته از اعمال محرومیت باشگاه، این مدیر که خودش جانشین مدیر دیگری در استقلال شد، هیچ گونه میلی به نوشتن استعفا و جدایی از جمع این باشگاه پرهوادار ندارد. 
افتخاری بعد از جلسه با وزیر ورزش استعفا می‌دهد؟ 
پیش از آنکه مورد عجیب مدیریت باشگاه استقلال رسانه‌ای شود، در وزارت جدید ورزش صحبت از تغییرات در سطح مدیریتی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به میان آمده بود؛ در واقع با رفتن محمود گودرزی و آمدن مسعود سلطانی‌فر خیلی‌ها منتظر این موضوع بودند که وزیر جدید مدیرعاملان جدید دو باشگاه را بردارد.
 البته این موضوع هم امری رایج به نظر می‌رسد؛ چون این دو باشگاه در اختیار وزارت است و طبیعی است که شخص وزیر تمایل داشته باشد به خاطر گسترده‌بودن فعالیت این دو باشگاه، مدیران آنها را از نزدیکان خود بگذارد؛ کمااینکه چنین کاری را محمود گودرزی، وزیر ورزش قبلی هم با روی‌کارآوردن طاهری به‌ عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس و بهرام افشارزاده به‌ عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال همین کار را انجام داد. وزارت ورزش هم چندی پیش با بحث بازنشستگی علی‌اکبر طاهری، سرپرست پرسپولیس تا پای تغییرات در این باشگاه هم پیش رفت، ولی در نهایت با اعلام رضایت از عملکرد او، قید تغییر مدیریت در این باشگاه و چنین مقطعی را زد. در استقلال اما شرایط کاملا فرق می‌کند؛ نه رضا افتخاری در عرصه مدیریت کارنامه درخشانی از خود به جا گذاشته و نه اینکه استقلال توانسته در این فصل نتایج رضایت‌بخشی برای هوادارانش بگیرد. حالا هم که بحث محرومیت این باشگاه پیش آمده، طبیعی است که وزیر ورزش با فراغ بال تمایلش به تغییر مدیریت این باشگاه را نشان دهد. بااین‌حال به نظر می‌رسد وزیر ورزش تمایلی به اخراج‌کردن افتخاری ندارد و در جلسه‌ای حضوری از او خواهد خواست استعفایش را بنویسد و عطای مدیریت در یکی از تیم‌های پرطرفدار ایران را به لقایش ببخشد. 
مدیریت جدید برای مجموعه آبی
فتح‌الله‌زاده، افشارزاده و حالا هم افتخاری. تیم استقلال در چند فصل گذشته دل خوشی از مدیریت باشگاه نداشته و همیشه در هیئت‌مدیره باشگاه اختلافاتی وجود داشته؛ هرچند که شدت این اختلافات در برهه‌های مختلف متغیر بوده است. با‌این‌حال بعید به نظر می‌رسد مدیر بعدی باشگاه استقلال هم یکی از مدیران قبلی یا حداقل مدیران نام‌آشنای قبلی این باشگاه باشند. با توجه به اینکه وزیر ورزش تمایل زیادی به استفاده از افراد خبره‌ای دارد که در اطرافش وجود دارند، به نظر می‌رسد باید منتظر ماند تا مدیریت این باشگاه در دستان یک نیروی تازه قرار بگیرد تا شاید وضعیت مدیریت باشگاه آبی پایتخت از وضعیت قرمز خارج شود. 
دادخبر
دیدگاه کاربران
ثبت دیدگاه