خبرنامه

عضویت در خبرنامه

  • ads
  • ads
  • ads
دیر شد؛ اما شد
9 بهمن، 1395

پرویز پرستویی: با جان‌ودل برای خلق لحظه‌لحظه‌ فیلم‌نامه وقت و انرژی گذاشتم که به قول آقای کیمیایی دیر شد، اما شد.

وقتی مردم رغبتی به خواندن ندارند
27 دي، 1395

آمار نشر کتاب در آذر ماه 95 و مقایسه آن با آذر ماه 94 براساس شاخص‌های اصلی و آمار تعداد پدیدآورندگان، ناشران پرکار، کتاب‌های دارای بیشترین شمارگان و کتاب‌های پرتکرار اعلام شد.

ایجاد بنیاد باستانی‌پاریزی
13 دي، 1395

پیروز ارجمند، مشاور فرهنگی و گردشگری اتاق بازرگانی ایران از تاسیس موزه استاد محمدابراهیم باستانی‌پاریزی و جایزه‌ تصویرگری باستانی‌‌پاریزی با همکاری مس سرچشمه و دانشگاه تهران خبر داد.

برپایی نمایشگاه عکس‌های دیده‌نشده عباس کیارستمی
13 دي، 1395

۴۰ عکس دیده نشده از آثار عباس کیارستمی فیلمساز فقید سینمای ایران در قالب نمایشگاهی در کرمان به نمایش گذاشته می‌شود.

خنده‌درمانی عامل بهبود کیفیت زندگی سالمندان
12 دي، 1395

با توجه به مطالعه منتشرشده اخیر، خنده درمانی موجب بهبود کیفیت زندگی ساکنان خانه سالمندان می‌شود.

گوارش بهتر و سالم تر برای بهره‌مندی از موادمغذی غذا
1 آذر، 1395

اگر گوارش تان ضعیف باشد و موادمغذی غذایتان را جذب نکنید، نمی‌توانید از فواید آن غذاها بهره‌مند شوید.

مسن‌ترین زن فضانورد به ایستگاه فضایی رسید
30 آبان، 1395

ایستگاه فضایی بین‌المللی پس از ورود چهل و نهمین فضاپیمای سایوز روسیه، میزبان سه عضو جدید شد.

با چند تغییر کوچک، جذاب‌تر به نظر برسید
28 آبان، 1395

برای اینکه جذاب‌تر از چیزی که هستید به نظر برسید لازم نیست زحمت زیادی بکشید.

نگاه به چهره افراد زیبا، چرا؟
27 آبان، 1395

تاثیرات بصری کمی هستند که بتوان آنها را با علاقه انسان به صورت‌ها قیاس کرد.

آشنایی با فهرست چک آپ های دوره ای
27 آبان، 1395

کلسترول:کلسترول خون خود را از سن ۲۰ سالگی به بعد حداقل هر ۵ سال یک بار چک کنید.

ارتباطات بی سیم در مناطق دور افتاده؛ هدف جدید فیسبوک
26 آبان، 1395

شبکه اجتماعی فیسبوک در صدد استفاده از فناوری های ارتباطی جهت ایجاد ارتباطات بی سیم در مناطق دور افتاده با دیگر مناطق جهان است.

مدیران خودشان سرچشمه مشکلاتند
26 آبان، 1395

من نگران جوانانی هستم که وضعیت درستی برای روح و روانشان وجود ندارد.

  • 9 بهمن، 1395
  • 212
اعتراض پرویز پرستویی به «قاتل اهلی»

دیر شد؛ اما شد

به گزارش داد خبر
آقای کیمیایی خالق آثاری مهم مانند «گوزن‌ها»، «قیصر» و «داش‌آکل» که با این فیلم‌ها یکی از بانیان موج نو سینمای ایران بودند، در فیلم‌های «ضیافت»، «حکم» و «متروپل» به بنده پیشنهاد همکاری دادند که نتوانستم خود را مجاب کنم در این فیلم‌ها بازی کنم. اما امسال که از طرف تهیه‌کننده، آقای لشکری‌قوچانی، به من پیشنهاد همکاری شد، بعد از خواندن فیلم‌نامه و اعتقاد به اینکه این فیلم کار متفاوتی در آثار اخیر آقای کیمیایی خواهد شد، با علاقه پذیرفتم و با جان‌ودل برای خلق لحظه‌لحظه‌ همان فیلم‌نامه وقت و انرژی گذاشتم که به قول آقای کیمیایی دیر شد، اما شد. در تمام لحظات فیلم‌برداری، ارتباط بسیار خوبی بین من و آقای کیمیایی و سایر عوامل و بازیگران برقرار بود تا لحظه آخر که تمام سکانس‌ها طبق همان فیلم‌نامه‌ای که خوانده و توافق همکاری‌اي كه کرده بودیم در کنارشان بودم.   
در پایان هم به‌ خوبی و خوشی با گروه خداحافظی کردم و ای‌کاش این حال خوب تا اکران با همه ما بود.
اما غائله به اینجا ختم نشد و اختلاف تهیه‌کننده و کارگردان بر سر اضافه‌شدن دو، سه سکانس کلیدی و مهم به وجود آمد و ما نمی‌دانستیم پس از پایان فیلم‌برداری موضوع از چه قرار است و حکمیت و نهایتا تصمیم به فیلم‌برداری آنها برای من به‌عنوان کسی که همیشه اول با احترام به مخاطب نقش را می‌پذیرم و به عشق برقراری ارتباط با ایشان، علامت ‌سؤال ایجاد کرد!
 این سؤال نه‌تنها برای من که برای برخی از سایر بازیگران و عوامل هم عمده شد و نهایتا شنیدم که تهیه‌کننده و کارگردان توافق کرده‌اند دو نسخه را به مخاطب نشان دهند؛ نسخه کارگردان در جشنواره و نسخه مورد تأیید تهیه‌کننده در زمان اکران. نسخه تهیه‌کننده همان است که در فیلم‌نامه بود و اجرا شد اما نسخه مورد تأیید کارگردان را دیدم؛ فقط بحث اضافه‌شدن سه سکانس نبود!
تغییرات در فیلم‌نامه و مونتاژ به‌گونه‌ای که در خدمت آن دو، سه سکانس جدید باشند، صدمه اساسی به فیلم زده است.
از اینکه از اعتماد و عشقی که به این پروژه داشتم، سوءاستفاده شد؛ متأسفم و به دلیل احترام ویژه‌ای که برای مخاطبان عزیز قائل هستم، خواستم پیش از نمایش فیلم به ایشان اعلام کرده باشم که این فیلم‌نامه‌ای نبود که قرار بود بازی کنم و در نتیجه این فیلم که می‌توانست اثر خوبی در کارنامه همه‌ ما ازجمله آقای کیمیایی باشد، ارزشش را به مسائل شخصی باخت و آن نشد که با وجود «دیربودن» قرار بود، بشود! و در آخر انتقادی هم به هیئت انتخاب جشنواره فجر دارم؛ اگر از کسانی که تخصصشان سینما و سینمای حرفه‌ای بود بیشتر در این شورا استفاده می‌شد، در آن صورت نقاط ضعف و قوت فیلم‌ها بیشتر جلوه می‌کرد و انتخاب‌ها این‌گونه نبود که الان هست. آقای افروغ در مصاحبه‌هایشان تأکید داشتند که فیلم‌ها خیلی با حساسیت انتخاب شدند، اگر این‌گونه است، چرا باید فیلم «قاتل اهلی» در جشنواره، آن‌هم در بخش سودای سیمرغ نمایش داده شود. کاش فیلم‌های دیگرانی که نادیده ‌گرفته شدند، به‌جای این فیلم نمایش داده می‌شدند./شرق
دادخبر
دیدگاه کاربران
ثبت دیدگاه