خبرنامه

عضویت در خبرنامه

  • ads
  • ads
  • ads
دیر شد؛ اما شد
9 بهمن، 1395

پرویز پرستویی: با جان‌ودل برای خلق لحظه‌لحظه‌ فیلم‌نامه وقت و انرژی گذاشتم که به قول آقای کیمیایی دیر شد، اما شد.

وقتی مردم رغبتی به خواندن ندارند
27 دي، 1395

آمار نشر کتاب در آذر ماه 95 و مقایسه آن با آذر ماه 94 براساس شاخص‌های اصلی و آمار تعداد پدیدآورندگان، ناشران پرکار، کتاب‌های دارای بیشترین شمارگان و کتاب‌های پرتکرار اعلام شد.

ایجاد بنیاد باستانی‌پاریزی
13 دي، 1395

پیروز ارجمند، مشاور فرهنگی و گردشگری اتاق بازرگانی ایران از تاسیس موزه استاد محمدابراهیم باستانی‌پاریزی و جایزه‌ تصویرگری باستانی‌‌پاریزی با همکاری مس سرچشمه و دانشگاه تهران خبر داد.

برپایی نمایشگاه عکس‌های دیده‌نشده عباس کیارستمی
13 دي، 1395

۴۰ عکس دیده نشده از آثار عباس کیارستمی فیلمساز فقید سینمای ایران در قالب نمایشگاهی در کرمان به نمایش گذاشته می‌شود.

خنده‌درمانی عامل بهبود کیفیت زندگی سالمندان
12 دي، 1395

با توجه به مطالعه منتشرشده اخیر، خنده درمانی موجب بهبود کیفیت زندگی ساکنان خانه سالمندان می‌شود.

گوارش بهتر و سالم تر برای بهره‌مندی از موادمغذی غذا
1 آذر، 1395

اگر گوارش تان ضعیف باشد و موادمغذی غذایتان را جذب نکنید، نمی‌توانید از فواید آن غذاها بهره‌مند شوید.

مسن‌ترین زن فضانورد به ایستگاه فضایی رسید
30 آبان، 1395

ایستگاه فضایی بین‌المللی پس از ورود چهل و نهمین فضاپیمای سایوز روسیه، میزبان سه عضو جدید شد.

با چند تغییر کوچک، جذاب‌تر به نظر برسید
28 آبان، 1395

برای اینکه جذاب‌تر از چیزی که هستید به نظر برسید لازم نیست زحمت زیادی بکشید.

نگاه به چهره افراد زیبا، چرا؟
27 آبان، 1395

تاثیرات بصری کمی هستند که بتوان آنها را با علاقه انسان به صورت‌ها قیاس کرد.

آشنایی با فهرست چک آپ های دوره ای
27 آبان، 1395

کلسترول:کلسترول خون خود را از سن ۲۰ سالگی به بعد حداقل هر ۵ سال یک بار چک کنید.

ارتباطات بی سیم در مناطق دور افتاده؛ هدف جدید فیسبوک
26 آبان، 1395

شبکه اجتماعی فیسبوک در صدد استفاده از فناوری های ارتباطی جهت ایجاد ارتباطات بی سیم در مناطق دور افتاده با دیگر مناطق جهان است.

مدیران خودشان سرچشمه مشکلاتند
26 آبان، 1395

من نگران جوانانی هستم که وضعیت درستی برای روح و روانشان وجود ندارد.

  • 2 بهمن، 1395
  • 235
به‌دلیل عدم رضایت از انتشار آلبوم «ابروکمان» صورت گرفت

انصراف محمد معتمدی از حضور در«جایزه باربد»

به گزارش داد خبر
محمد معتمدی که با آلبوم «رنگین کمان» نامزد دریافت بهترین خواننده موسیقی ایرانی در جشنواره موسیقی فجر شده است در یادداشتی انصراف خود را از حضور در این بخش اعلام کرد. 
محمد معتمدی طی یک یادداشت دلایل انصراف خود را از جایزه باربد جشنواره موسیقی فجر تشریح کرده است: ‎نادیده گرفته شدن حقوق مولفان و پدیدآورندگان آثار هنری در ایران موضوع تازه‌ای نیست اما با هر بار مطرح شدن موضوعاتی در این باب، زخمه ای عمیق به تار دل هنرمندان می‌خورَد.
 حکایتِ نادیده انگاشتن حقوق پدیدآورنده اثر از جانب کسانی که به عنوان نمونه در عرصه موسیقی، حاصل تلاش هنرمندان را به شکل غیرقانونی انتشار می‌دهند و یا سایت‌هایی که بدون واهمه از برخورد قانونی به نشر بی مجوز این آثار مشغولند، هر چند دردناک، آن اندازه تکان‌دهنده نیست که این فعلِ مذموم، از درون خود جامعه هنری برخیزد.
چند سال پیش، پس از ضبط یک آلبوم موسیقی، به دلایل حرفه ای که از حوصله این نوشتار خارج است از عوامل مجموعه درخواست کردم صدای بنده را از این اثر حذف کرده و از همکاری خواننده دیگری بهره‌مند شوند.اقدامی عادی و طبیعی که هیچگونه منافاتی با اصول حرفه ای ندارد. اما دریغا که این گونه نشد و دیگر صاحبان اثر، باوجوداعلام کتبی ومکرر اینجانب به مسئولان و رسانه‌های جمعی مبنی برعدم رضایت نسبت به انتشاراین البوم، اقدام به انتشار آن کردند. پیگیری‌های حقوقی بعدی روشن ساخت که بنده نیز به عنوان یکی از مشارکت کنندگان در تولید آن اثر هنری، تاپیش از انتشارواجد حقوقی بوده ام که با انتشار آن پایمال شده است.
 ‎باری، امروز در پی تماسی از جانب دبیرخانه سی و دومین جشنواره موسیقی فجر، مطلع شدم به دلیل انتشار همین اثرِ مورد مناقشه، به عنوان کاندیدای دریافت جایزه بخش خوانندگی موسیقی دستگاهی انتخاب شده ام. با گذشت سال‌ها و بارها اعلام عدم رضایت از انتشار این آلبوم، این خبر برای من همان قدر تازگی داشت که احتمالا برای هر مخاطبِ دیگرِ اخبارِ هنری. نیازی به تاکید نیست که هنرمند تنها هنگامی با اثر خود احساس نزدیکی می‌کند و آن را مولود خود می‌داند که به تمامی از آن رضایت داشته باشد، نه آنکه با آن اثر هنری به مثابه کالایی برخورد شود که می‌تواند هر زمان که عده ای تشخیص می‌دهند، بی اذن صاحب اثر، روانه بازار شود. 
اینجانب، محمد معتمدی، با کمال احترام اعلام می‌دارم که تمایلی به حضور در اختتامیه سی و دومین جشنواره موسیقی فجر ندارم و این فرصت را در اختیار کاندیداهای فعلیِ این جشنواره قرار می‌دهم. با این امید که در سالهای پیشِ رو و در جشنواره‌های آتی، معیارهای انتخاب و قضاوت، به آن حدی از شفافیت برسد که همه هنرمندانِ ساحتِ موسیقی، بتوانند با طیب خاطر در آن شرکت کنند.
‎این شرح بی نهایت کز زلف یار گفتیم
حرفی است از هزاران کاندر عبارت آمد
دادخبر
دیدگاه کاربران
ثبت دیدگاه