خبرنامه

عضویت در خبرنامه

  • ads
  • ads
  • ads
آیا دویدن به زانوها آسیب می‌زند؟
20 دي، 1395

محققان در یک بررسی جدید دریافتند دویدن می‌تواند موجب کاهش التهاب در مفاصل شود.

کم‌خونی و خطر کاهش شنوایی
12 دي، 1395

کم‌خونی می‌تواند خطر کاهش شنوایی را افزایش دهد.

بیماران پزشکان زن کمتر می‌میرند!
1 دي، 1395

یک تحقیق تازه نشان می‌دهد بیمارانی که تحت درمان پزشکان زن بوده‌اند در مقایسه با پزشکان مرد، ظرف یک ماه پس از معالجه، کمتر دچار مرگ شده اند.

ساخت چسب هوشمند برای جلوگیری از سکته‌های مغزی و قلبی
28 آذر، 1395

این چسب که قرار است با نام turbocharges عرضه شود، دارای مولکول‌هایی است که می‌تواند خون بدن را رقیق کند و مانع از ایجاد لخته خونی در رگ‌ها شود.

الماسی که در جریان سقوط شهاب سنگ ایجاد می‌شود
28 آذر، 1395

سال 1967 میلادی نخستین بار در قطعات شهاب‌سنگی که به نام Canyon Diablo معروف شد، دانشمندان تکه‌هایی از الماس را کشف کردند.

پنج علامت هشداردهنده ابتلا به سرطان معده
17 آذر، 1395

یک فوق تخصص گوارش و کبد با اشاره به مهمترین علائم ابتلا به سرطان معده گفت: این نوع سرطان در سنین بالای ۴۵ سال بیشترین شیوع را دارد.

شادترین کارمندان در کدام کشورها هستند
15 آذر، 1395

شرکت یونیورسام به تازگی شاخص سالانه شادی را منتشر کرده که به سنجش شادی و رضایت نیروی کار در کشورهای سراسر جهان پرداخته است.

سقف های خورشیدی SolarCity به جای نمونه های سفالی یا آسفالتی
1 آذر، 1395

ایلان ماسک درباره کمپانی انرژی SolarCity و فعالیت های آن سخنان خاصی گفته است.

شناسایی بیماران نزدیک به مرگ!
30 آبان، 1395

محققان آمریکایی موفق به ایجاد الگوریتمی شده‌اند که می‌تواند بیمارانی را که وضع آن‌ها وخیم‌تر از حد انتظار است، شناسایی کنند.

تلاش کمپانی اسپیس اکس برای ایجاد شبکه جهانی اینترنت ماهواره ای
29 آبان، 1395

به زودی شاید شاهد یک شبکه جهانی اینترنت ماهواره ای باشیم.

سنسور ۴۸ مگاپیکسلی فول فریم CMOSIS با امکان ثبت ویدیو 8K
27 آبان، 1395

سنسور جدید ۴۸ مگاپیکسلی فول فریم سی‌ماسیس (CMOSIS) قادر است ویدیوهای 8K را با نرخ ۳۰ فریم در ثانیه ضبط کند.

تولد اکس باکس/ 15 سال خاطره سازی با جعبه مجهول
27 آبان، 1395

15 سال پیش در چنین روزی، نام و عنوان اکس باکس به فرهنگ محبوب صنعت گیمینگ اضافه شد.

  • -78 فروردين، -621
  • 1562
قدرتمند تر شدن خودروهای آینده با صرف انرژی کمتر
مهندسان  تکنیک جدیدی را توسعه دادند که در آن مصرف انرژی 80 درصد کمتر از روش های رایج است.

قدرتمند تر شدن خودروهای آینده با صرف انرژی کمتر

به گزارش داد خبر

مهندسان دانشگاه ایالتی اوهایو تکنیک جوشکاری جدیدی را توسعه دادند که در آن مصرف انرژی 80 درصد کمتر از روش های جوشکاری رایج است و اتصالاتی تولید می شود که 50 درصد قوی ترند.

این تکنیک جدید می تواند تاثیر زیادی در صنعت خودرو داشته باشد. صنعت خودرو سازی آماده ارائه اتومبیل های جدیدی است که در آنها قطعات فلزی و سنگین سنتی با قطعات سبک تر و فلزات جایگزینی که موجب کاهش وزن خودرو می شوند، ترکیب شده است.

با وجود پیشرفت های اخیر در طراحی مواد، فلزات جایگزین هنوز هم در عمل، چالش هایی برای تولید کنندگان در پی دارند. بسیاری از این فلزات با ابزارهای سنتی غیر قابل جوشکاری هستند. به گفته گلن داهن، استاد علوم و مهندسی مواد ایالت اوهایو که به توسعه این روش جدید کمک کرده، دلیل این امر این است که حرارت بالا و انجماد دوباره، موجب تضعیف این نوع فلزات می شود.

به گفته داهن " مواد قوی تر شده اند، اما جوش ها نه. ما می توانیم فلزاتی با ریزساختار های پیچیده طراحی کنیم، اما این ساختارها با جوشکاری از بین می روند. با این روش نوین همزمان با شکل گیری، مواد به یکدیگر جوش خورده و مستحکم تر می شوند."

داهن این تکنیک جدید را در نشست علوم و فن آوری مواد که به تازگی در کلمبوس برگزار شده، توضیح داد.

در روش موسوم که جوش نقطه مقاومت نامیده می شود، تولید کنندگان یک جریان الکتریکی قوی را از میان قطعه فلزی عبور می دهند. با این کار مقاومت الکتریکی طبیعی فلز، گرما تولید می کند که این گرما موجب ذوب شدن فلز و شکل گیری جوش می شود. اشکال این روش این است که برای تولید جریان بالا، انرژی زیادی مصرف شده و استحکام بخش های ذوب شده فلز هرگز مانند قبل از جوش نیست.

در دهه های گذشته، داهن و تیم او برای پیدا کردن راهی برای حل این مشکل، بسیار تلاش کرده اند. آنها از ابداعات بسیاری را در سیستمی که جوشکاری محرک تبخیر تراشه (VFA) نام دارد، ثبت کرده اند.

در سیستم  VFA، یک بانک خازن ولتاژ بالا وجود دارد که در یک تراشه نازک آلومینیومی، یک پالس الکتریکی بسیار کوتاه ایجاد می کند. در عرض چند میکروثانیه، تراشه تبخیر شده و گاز داغ، دو قطعه فلزی را با سرعت هزاران مایل در ساعت به یکدیگر متصل می سازد.

قطعات ذوب نمی شوند، بنابراین هیچ درز فلزی ضعیفی بین آنها وجود ندارد. در عوض، اتم های فلزات به یکدیگر متصل می شوند. آنچه زیر میکروسکوپ های قوی دیده شده این است که اتصال ایجاد شده در واقع بسیار زیبا بوده و اغلب دارای پیچ و تاب های ظریف در نقاطی است که رگه های هر دو ماده گسترده شده و یکدیگر را پوشش داده اند.

در این روش انرژی کمتری مصرف می شود. به این دلیل که پالس الکتریکی بسیار کوتاه است و انرژی مورد نیاز برای تبخیر تراشه کمتر از مقدار مورد نیاز برای  ذوب شدن قطعات فلزی است.

مهندسان تا کنون، با موفقیت ترکیب های مختلف مس، آلومینیوم، منیزیم، آهن، نیکل و تیتانیوم را آزمایش کرده اند. آنها بین فولاد و آلیاژهای آلومینیوم پیوندهای قوی ایجاد کرده اند، کاری که به صورت معمول غیر ممکن بود. همچنین، فولاد مقاومت بالا و آلومینیوم، با نقاط جوشی که قوی تر از فلزات پایه هستند به یکدیگر پیوند داده شده اند.

این روش برای شکل دادن به قطعات فلزی، همزمان با جوش و صرفه جویی برای تولید کنندگان تکنیکی قدرتمند است.

در حال حاضر داهن و تیم او برای توسعه این فن آوری، به دنبال پیوستن به تولید کنندگان بزرگ هستند./هدف

خبرنگار داد خبر خبرنگار داد خبر
دیدگاه کاربران
ثبت دیدگاه