خبرنامه

عضویت در خبرنامه

  • ads
  • ads
  • ads
آیا دویدن به زانوها آسیب می‌زند؟
20 دي، 1395

محققان در یک بررسی جدید دریافتند دویدن می‌تواند موجب کاهش التهاب در مفاصل شود.

کم‌خونی و خطر کاهش شنوایی
12 دي، 1395

کم‌خونی می‌تواند خطر کاهش شنوایی را افزایش دهد.

بیماران پزشکان زن کمتر می‌میرند!
1 دي، 1395

یک تحقیق تازه نشان می‌دهد بیمارانی که تحت درمان پزشکان زن بوده‌اند در مقایسه با پزشکان مرد، ظرف یک ماه پس از معالجه، کمتر دچار مرگ شده اند.

ساخت چسب هوشمند برای جلوگیری از سکته‌های مغزی و قلبی
28 آذر، 1395

این چسب که قرار است با نام turbocharges عرضه شود، دارای مولکول‌هایی است که می‌تواند خون بدن را رقیق کند و مانع از ایجاد لخته خونی در رگ‌ها شود.

الماسی که در جریان سقوط شهاب سنگ ایجاد می‌شود
28 آذر، 1395

سال 1967 میلادی نخستین بار در قطعات شهاب‌سنگی که به نام Canyon Diablo معروف شد، دانشمندان تکه‌هایی از الماس را کشف کردند.

پنج علامت هشداردهنده ابتلا به سرطان معده
17 آذر، 1395

یک فوق تخصص گوارش و کبد با اشاره به مهمترین علائم ابتلا به سرطان معده گفت: این نوع سرطان در سنین بالای ۴۵ سال بیشترین شیوع را دارد.

شادترین کارمندان در کدام کشورها هستند
15 آذر، 1395

شرکت یونیورسام به تازگی شاخص سالانه شادی را منتشر کرده که به سنجش شادی و رضایت نیروی کار در کشورهای سراسر جهان پرداخته است.

سقف های خورشیدی SolarCity به جای نمونه های سفالی یا آسفالتی
1 آذر، 1395

ایلان ماسک درباره کمپانی انرژی SolarCity و فعالیت های آن سخنان خاصی گفته است.

شناسایی بیماران نزدیک به مرگ!
30 آبان، 1395

محققان آمریکایی موفق به ایجاد الگوریتمی شده‌اند که می‌تواند بیمارانی را که وضع آن‌ها وخیم‌تر از حد انتظار است، شناسایی کنند.

تلاش کمپانی اسپیس اکس برای ایجاد شبکه جهانی اینترنت ماهواره ای
29 آبان، 1395

به زودی شاید شاهد یک شبکه جهانی اینترنت ماهواره ای باشیم.

سنسور ۴۸ مگاپیکسلی فول فریم CMOSIS با امکان ثبت ویدیو 8K
27 آبان، 1395

سنسور جدید ۴۸ مگاپیکسلی فول فریم سی‌ماسیس (CMOSIS) قادر است ویدیوهای 8K را با نرخ ۳۰ فریم در ثانیه ضبط کند.

تولد اکس باکس/ 15 سال خاطره سازی با جعبه مجهول
27 آبان، 1395

15 سال پیش در چنین روزی، نام و عنوان اکس باکس به فرهنگ محبوب صنعت گیمینگ اضافه شد.

  • 7 دي، 1395
  • 250

پارازیت می تواند سرطانزا باشد

به گزارش داد خبر
 نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت با طرح مسائلی همچون وضعیت بیمه‌ها، تاثیر پارازیت‌ها بر سرطان و نسبت نوعی گیاه با تنگی نفس مردم پس از بارندگیبرگزار شد.
 ایرج حریرچی مساله کودک فروشی در برخی بیمارستان‌ها را به کلی تکذیب کرد. پرونده خون‌های آلوده نیز مختومه اعلام شد
حریرچی در این نشست در مورد پارازیت‌ها که در روزهای اخیر خبرساز شده اند، گفت: اظهارنظرها در مورد تاثیر پارازیت بر ایجاد سرطان باید مستدل باشد. امواج ماهواره،‌ تلویزیون و موبایل نیز شامل این پارازیت‌ها می‌شود، به همین دلیل باید کار وسیعی انجام شود. برای انتساب یک مساله به دلیلی خاص نیاز به مطالعات چندین ساله وجود دارد. همچنین برای انجام این مطالعات باید شاهد و گروه کنترل هم داشته باشیم. باید در نظر داشت اثرات مضر پدیده‌های جدید منحصر به سرطان نیست و ما در مداخلات جدید باید ایمن بودن را ثابت کنیم.
سخنگوی وزارت بهداشت افزود: شواهد کافی یعنی تاثیر مثبت بین عامل تهدیدکننده و سرطان وجود دارد، می‌توان تاثیر عوامل مخدوش‌کننده را با اطمینان حذف کرد و باید برای اظهارنظر بتوانیم هر دو این موارد را با اطمینان اعلام کنیم.
او در ادامه خاطرنشان کرد: آلاینده‌ها، استرس و پارازیت همگی در ایجاد سرطان موثر هستند، اما برای اینکه اعلام کنیم هر کدام از این موارد چه میزان و چند درصد در ایجاد سرطان نقش دارند، باید مطالعات وسیع و شواهد کافی انجام گیرد. در همین راستا، نایب رئیس مجلس با رد تاثیر مخرب پارازیت‌ها بر سلامت افراد اعلام کرد: اگر مسئولان ادعای تازه‌ای در این‌باره دارند، در کمیسیون بهداشت حاضر شوند و مستندات خود را ارائه دهند.
مسعود پزشکیان با یادآوری اظهارات معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت مبنی بر تاثیر پارازیت‌ها در ابتلا به سرطان گفت: در مجلس گذشته، مسئولان مربوطه گزارش‌هایی در زمینه نقش پارازیت‌ها بر سلامت افراد به کمیسیون بهداشت و درمان ارائه کردند که این گزارش، همه ادعاها مبنی بر تاثیرگذاری پارازیت‌ها در بروز سرطان‌ها را رد می‌کرد.
به گزارش خانه ملت، او عنوان کرد: براساس اطلاعات تکنیکی ارائه شده در کمیسیون بهداشت اعلام شد که اگر فاصله پارازیت‌ها با افراد بیشتر از دو متر باشد تاثیر خود را از دست می‌دهد. این درحالی است که امروزه عنوان می‌شود امواج موبایل نیز بر سلامت افراد تاثیرگذار بوده و شدت آن از پارازیت‌ها نیز بیشتر است. بنابراین اگر قرار باشد تاثیر پارازیت‌ها مشخص شود لازم است تاثیر امواج موبایل نیز مورد بررسی واقع شود.
 
دادخبر
دیدگاه کاربران
ثبت دیدگاه